Jak piána stěhujeme ...


Ve všech případech vše začíná telefonátem, nebo vaší objednávkou na našich stránkách. K pohodovému přestěhování těchto hudebních nástrojů je potřeba zjistit co nejvíce informací. Tím nejdůležitějším faktorem je ve většině případů hlavně výška pianina, značka, počet pedálů a tak dále. U klavíru je zase potřeba změřit horní desku v nejdelším bodě. Na základě těchto informací již alespoň trochu tušíme o co půjde a můžeme stěhování nacenit. To ale není rozhodně vše.

Pokud si vezete piáno od sebe z domu do jiného příbytku, ve většině případů znáte obě destinace. V kalkulaci hraje i důležitou roli to, zda váš hudební přístoj dokážeme dostat do výtahu, nebo výtah vůbec není. Normální schodiště, schodiště s podestou, nebo točité schodiště, to vše je potřeba zmínit. Máte na chodbách v každém mezipatře botníky, skříňky, kde mají sousedi nepořádek? Při tomto stěhování každý kousek místa, který lze využít je výborný. Ono to není ale vše. K co nejdokonalejšímu stěhování je potřeba klavír, či pianino dobře probalit, při takové váze, každé sebemenší otření o cokoli je znát.

Pianino se všeobecně stěhuje rychleji, lze přijít a rovnou zabalit a odnést. Klavír je bohužel v tomto horší. Je potřeba zabalit, probalit a následně zdemontovat nohy klavíru a připravit k transportu. Ať už je snesení vašeho piána jakkoli namáhavá věc, jsme přesvědčeni, že vám dokážeme vyhovět.

Po naložení piána se hudební nástroj zafixuje tak, aby se během přepravy nemohl v autě pohybovat. Následuje převoz do místa vykládky, kde se opět vyloží a vynese do požadovaného patra. U pianina stačí sundat fólie a veškerý obalový materiál. U klavíru je potřeba opět namontovat nohy, pedály a přesunout na místo, kde má stát.

Přemýšlíte o přeprave a stěhování vašeho hudebního miláčka? Volejte na +420 732 759 856 nebo mailujte na: info@stehovani-pianina-praha.cz, jsme tu pro vás.